Людські думки стали доступні для читання

Британські вчені з Університетського коледжу Лондона навчилися читати людські думки. Вони досягли цього, удосконаливши технологію сканування головного мозку, представлену в минулому році. Про це йдеться в їх статті в журналі Current Biology.

Дослідники на чолі з Елеанор Магвайр вперше змогли розпізнати образи так званої "епізодна пам'яті", що зберігає в голові комплексні спогади - дані про місце, час, особах і діях, які ці особи виконують.

Сканування мозкової активності засноване на методі магніторезонансної томографії. Він дає можливість визначити, в якій ділянці мозку в даний момент посилився кровотік. Це дозволяє з великою ймовірністю охарактеризувати спогади людини в конкретний момент.

Група Магвайр проводила експерименти з групою з десяти добровольців. Їм предалагает для перегляду три фільми, тривалістю по сім секунд.


У них людина здійснює проста дія, наприклад, кидає лист в поштову скриньку.

По ходу перегляду мозкова активність добровольців сканувалася. Після фільму їх просили згадати побачене, по ходу чого робота мозку повторно аналізувалася. Особливу увагу дослідники звертали на гіпокамп - область, що відповідає за орієнтацію в просторі, пам'ять і процес навчання.

Аналіз даних дозволив комп'ютера за 50% -й вірогідністю розпізнати, про який з відеороликів зараз думає той чи інший доброволець. Це істотно вище, ніж шанси просто цей ролик вгадати.

Дослідники сподіваються, що їх робота дозволить краще зрозуміти, де і як мозок зберігає спогади. Крім того, можна буде встановити, як його пошкодження, старіння і розлади позначаються на роботі пам'яті. "Тепер, знаючи, де зберігаються епізодна спогади, ми можемо зрозуміти, як вони змінюються з часом", - сказала Магвайр.