Алкоголь - заборонене яблуко для вагітних

В принципі те, що вагітна жінка та алкоголь - поняття несумісні, сумніву не піддається. Про це знають багато, але все ж іноді заборонений плід буває вже дуже захопливою і бажаним.

Здавалося б, чим може нашкодити майбутній дитині всього лише один келих легкого вина, випитого жінкою з приводу якого- небудь свята? Або ж такі "невинні" шоколадні цукерки з лікером, що вживаються нею в моменти нахлинула меланхолії?

Звичайно ж, крапля в морі - шторму не загрожує. І все ж, щоб уникнути небажаних наслідків - як для себе самої, так і для майбутнього потомства - такі нагальні слабкості краще обходити стороною. Тим більше, що представники вченого світу довели ризикованість таких дій.

Австралійські вчені з Квінслендського університету в результаті ретельних досліджень прийшли до наступного висновку: вживання спиртних напоїв під час виношування плоду збільшує ризик розвитку алкогольної залежності у майбутньої дитини.

У ході роботи з вивчення даного питання ними були проаналізовані дані про кількість вживаного алкоголю до, під час і після закінчення вагітності, отримані в результаті опитування більш ніж 2000 жінок.


Потім протягом 21 року фахівці стежили за станом народжених дітей, відзначаючи при цьому випадки формування алкогольної залежності.

Таким чином, була виявлена наступна закономірність: діти тих жінок, які вживали три і більше порції спиртних напоїв під час вагітності , до моменту настання свого 18-тиріччя страждали алкоголізмом в 2 рази частіше в порівнянні з тими, чиї матері на період вагітності відмовилися від алкоголю. Крім того таким дітям були притаманні і інші відхилення як у стані здоров'я, так і в загальному розвитку ...