Фітнес: особливу старанність - справа ризикована

Жінка і фітнес - два тісно пов'язаних і взаємодоповнюючих поняття в реаліях сучасного світу. Жіноча половина людства завжди ретельно і педантично ставилася до стану своєї фігури, використовуючи всілякі методики для підтримки її в ідеальній формі.

Розвиток і вдосконалення різних напрямків фізичних вправ і навантажень, які включає в себе фітнес, відкриває перед жінками широкі можливості для досягнення своїх цілей. Кожна знаходить для себе найбільш прийнятний вид тренувань.

Проте в гонитві за ідеальною фігурою деякі особи виявляються надто захопленими, геть забуваючи про те, що зайві перевантаження ставлять під удар жіноче здоров'я.

Вчені прийшли до наступного висновку: жінки, які більшу частину свого вільного часу "зависають" в спортивних залах, піддаються ризику зниження дітородних функцій. Інакше кажучи - рівень фертильності у "фітнес-фанаток" значно падає.

Співробітники Норвезького університету наук і технологій протягом тривалого тимчасового періоду спостерігали за зміною стану здоров'я трьох тисяч жінок.

На початку дослідження жінки піддалися опитуванням наступного характеру: як часто, довго і інтенсивно вони займалися спортом в період з 1984 по 1986 рік. Через десятиліття учасниці експерименту повинні були відповісти на питання про вагітність.

Результати дослідження дозволили підтвердити наступне:

  • ризик безпліддя виявився значно вище у тих учасниць експерименту, які тренувалися майже кожен день і у тих, хто займався фізичними вправами щодня і до повної знемоги. І навіть такі чинники, як вік, вага, згубні звички (куріння) і сімейний статус, в даному випадку "погоди не грали" - проблеми з фертильністю у таких жінок спостерігалися в три рази частіше, ніж у інших, менш активних, учасниць експерименту;
  • жінки молодого віку більш схильні до ризику констатації діагнозу "безплідність".


    Чверть жінок-любительок фізичних навантажень віком молодше 30-ти років не могла завагітніти протягом першого року дослідження. І це при тому, що національний рівень подібної проблеми становить 7 відсотків!

Тому фахівці радять особливо завзятим фанаток фітнесу чуть "пригальмувати", дотримуючись правила "всього має бути в міру".

Що ж робити жінкам, які з усіх сил хочуть завагітніти? Насамперед, слід перестати думати про невдалі спроби і не впадати в депресивний стан. Як показує статистика: жінки, які лікувалися від безпліддя та брали участь у всіляких програмах з управління стресами, мали на 160% більше шансів на успішну вагітність в порівнянні з тими, хто тільки лікувався і переніс ЕКО-запліднення. Це означає те, що всілякі стреси негативним чином впливають на фертильність жінки. Тому "спокій, спокій і тільки спокій", як казав казковий Карлсон, - шанси на вагітність безсумнівно зростуть. Так само це стосується і тиску і нагнітання ситуації, що склалася ззовні - з боку родичів і друзів: звільнившись від їх нав'язливої "опіки", жінка має велику ймовірність на вагітність.

Цікавий факт: вчені з Нью-Йоркського Центру репродукції людини розробили новий тест ДНК, що дозволяє визначити тривалість фертильності жінки. Даний ДНК-тест відстежує швидкість роботи біологічного годинника і визначає, скільки яйцеклітин залишилося у жінки. Таким чином, з його допомогою можна дізнатися про зниження фертильності. У разі позитивного результату ДНК-тесту жінці слід якомога швидше створити сім'ю, або ж заморозити яйцеклітини - це збільшить шанси на народження дитини, коли їй буде більше 30 років ...