Непогано мати об'ємні стегна

Лікарі госпіталю при Університеті Копенгагена, припустили, що чоловіки і жінки, у яких охоплення одного стегна перевищує 60 сантиметрів, менше схильні до серцевих захворювань і взагалі довше живуть.

У дослідженні, проведеному під керівництвом професора Беріта Хайтмана, взяли участь 3000 чоловік. Дані про фізіологічні зміни, що відбуваються в їх організмі, збиралися протягом десяти років. Результати роботи були опубліковані в журналі British Medical Journal.

Вчених цікавили, насамперед, дані про ріст, вагу, обсязі стегон, талії, а також загальному процентному співвідношенні в організмі жирової і м'язової тканини. Крім того, бралися до уваги такі фактори як наявність шкідливих звичок, рівень кров'яного тиску і рівень холестерину в крові.

Було встановлено, що люди з об'ємом стегон менше 55 сантиметрів вдвічі більше схильні до серйозних захворювань. Виявляється, "худишкам" не вистачає мускульної маси для правильної обробки інсуліну, що підвищує ризик виникнення діабету і серцевих хвороб.


Втім, як заявили експерти, дані дослідження ще потребують перевірки.

До речі, раніше група німецьких і швейцарських учених з'ясувала, що гладкі люди легше переносять нестабільну стенокардію та інфаркт міокарда і швидше відновлюються після хвороби. Однак подібну закономірність лікарі поки не можуть пояснити. За словами доктора Хайнца Бюттнера, це може бути пов'язано з тим, що брали участь у дослідженні огрядні люди були молодші струнких пацієнтів, та й стан судин у перших було краще.

Проте результати дослідження, проведеного в 2008 році під керівництвом доктора Натана Вонга з Університету штату Каліфорнії в Ірвіні, говорять не на користь "пишних форм". Вонг встановив, що між захворюваннями серця і рівнем ліпідів крові існує прямий зв'язок. Багатьом пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями навіть після лікування не вдається досягти рекомендованого рівня шкідливого LDL-холестерину та інших ліпідів.