Найкращий вік для вагітності

Чи не найбільшою найбільшою і по-справжньому значущою цінністю в житті практично кожної жінки є материнство. І, як правило, в усі часи для превалюючою частини жіночого населення планети питання вагітності є завжди актуальним і бажаним.

Не останнє місце в даному питанні займає визначення найбільш відповідного віку жінки, яка планує вагітність. Бо здоров'я майбутньої дитини знаходиться в прямій залежності не тільки від фізіологічного і психічного здоров'я матері, особливостей середовища її існування, але і від її хронологічного віку.

Саме тому багато фахівців - медики, психологи, вчені - не перестають приділяти цьому аспекту підвищеної уваги. І цілком природно, що їхня думка щодо даного питання найчастіше полярно розходиться.

Не так давно група медиків з британського Королівського коледжу акушерства і гінекології за результатами чергових досліджень оприлюднила нові вікові рамки жінки, найбільш оптимальні для зачаття первістка. Таким чином, виходить, що найкращий вік жінки для зачаття дитини і виношування вагітності коливається від 20 до 35 років. Правда кажучи, ці дані практично не відрізняються від даних, отриманих раніше з інших медичних і психологічних джерел.

Чим же загрожує вагітність у більш ранньому або, навпаки, більш пізньому віці?
Ранні пологи небажані з наступних причин:

  • організм юної породіллі не до кінця сформувався, тому виносити і народити здорову дитину вкрай важко, ризик розвитку різних аномалій вкрай високий;
  • негативний вплив роблять психологічні фактори: як правило, дитина, зачата в ранньому віці, є небажаною як для майбутніх матері і батька, так і для їх батьків, які вважають такий крок вкрай помилковим, грунтовно псує подальше життя;
  • дослідні дані підтверджують те, що жінки, які народили первістка до 20-ти річного віку, мають в два рази більшу вірогідність захворіти раком легенів і в три рази - серцево-судинними захворюваннями, ніж жінки, які завагітніли в оптимальний віковий період.

Пізні пологи не надають особливої небезпеки для раніше народжували жінок.


Однак тих, хто в пізньому віці вперше вступає на шлях дітонародження, чекає чимало "підводних каменів":

  • здатності до зачаття істотно знижуються, бо з віком зменшуються якісні характеристики вироблених жінкою яйцеклітин. Крім того - за статистикою - приблизно 10-12% жінок мають схильність до раннього старіння яєчників;
  • знову ж згідно зі статистикою пізні пологи найчастіше супроводжуються серйозними ускладненнями. Значно зростають ризики народження мертвої дитини, викидня. Найчастіше пологи в такому віці провокують розвиток у жінки раку молочної залози;
  • великому ризику піддається не тільки здоров'я самої породіллі, але і майбутньої дитини. Найчастіше діти з'являються на світ з різними вродженими патологіями. Крім того, як стверджують дослідники Брістольського університету (Англія), кожні п'ять років, прожиті жінкою з моменту фізіологічного дозрівання до моменту пологів, на 25% збільшують ризики виникнення цукрового діабету у майбутнього малюка.