Проводять багато часу перед телевізором ризикують рано померти

Група австралійських вчених під керівництвом Девіда Данстена (David Dunstan) встановили, що є пряма залежність ризику смерті від серцево-судинних захворювань від кількості часу, проведеного человоком перед телевізором.

Дослідники мельбурнского Інституту Бейкера з вивчення серця і діабету (Baker IDI Heart and Diabetes Institute) відобразили таку залежність у звіті для Американської кардіологічної асоціації.

У процесі досліджень використовувалися отримані за сім років дані спостереження за станом здоров'я близько дев'яти тисяч австралійців у віці старше двадцяти п'яти років. За час спостережень померли 284 учасники, у тому числі 125 з них померли від різних онкологічних захворювань, а 87 осіб - від хвороб серцево-судинної системи.

Крім часу, який випробовувані проводили перед телевізором, вчені оцінювали підлогу, вік, вагу і рівень фізичних навантажень протягом дня.


З урахуванням даних факторів було встановлено, що при збільшенні часу сидіння перед телевізором на одну годину в день ризик захворювань серцево-судинної системи збільшується на 18%.

Хочеться відзначити, що одним з несприятливих факторів для здоров'я в даному випадку виступає сидяче (або взагалі нерухоме) положення протягом довгого часу. Таким чином, залежність від телевізора тут не найбільша. Точно такий же ризик буде у того, хто довго сидить з газетою на дивані або проводить тривалий час в сидячому положенні перед комп'ютером.

Для того, щоб уникнути ризику захворювань серця, необхідні фізичні навантаження протягом дня. Досить навіть мінімальних прогулянок по місту, не кажучи вже про більш серйозні тренуваннях.