Основні методи видалення небажаного волосся

Прекрасна і гладка шкіра тіла без волосся здавна вважалася одним із символів ідеальної краси.

Яка сучасна жінка не мріє про шовковистою, гладкою і бархатистою шкірі? На жаль, природа наділила багатьох з нас надмірно надмірним волосяним покривом, який значно ускладнює наше життя і робить жіноче тіло менш привабливим і спокусливим.

Протягом багатьох тисячоліть як чоловіки, так і жінки добровільно позбавляються від небажаного волосся на тілі. І кожен мріє про те, щоб позбутися від цієї напасті назавжди або, принаймні, на довгий час забути про цю проблему. Правда фахівці-косметологи стверджують, що в даний час поки що не існує такої процедури, від якої волосся зникали б раз і назавжди. Але вихід зі сформованої ситуації все ж є.

У сучасній косметології існують два основних способи позбавлення від небажаної рослинності в області тіла:

  1. Епіляція - це повне видалення волосся з руйнуванням волосяної цибулини, що проводиться з метою позбавлення від зайвої рослинності на тривалий період часу. До таких процедур відносяться: електроепіляція, світлова епіляція (фото- і лазерна), ультразвукова та гальванічна епіляція. При застосуванні даних методик бажаний результат є більш якісним і ефективним.
  2. Депіляція - видалення видимої частини волосся, що не зачіпає волосяної цибулини і, тим самим, не порушує їх зростання. До типів депіляції відносяться такі процедури як гоління, біодепіляція воском, вищипування і висмикування волосся за допомогою електроепіляторов, а також хімічна депіляція та хімічна знебарвлення волосся. Ефект від даних процедур носить тимчасовий характер.

Процес епіляції займає досить велику кількість часу на його здійснення, до того ж він досить-таки дорогий. Депіляція ж, навпаки, не вимагає істотних витрат часу і коштів. Який з цих способів оптимальніше - кожна жінка вирішує для себе сама стосовно до своєї ситуації. Ми ж просто трохи глибше розглянемо методики проведення різних процедур, їх позитивні і негативні моменти.

Позбавлення від небажаного волосся за допомогою станків для гоління - найшвидший, легкий, зручний спосіб. Головні переваги такої процедури - безболісність її проведення і абсолютно гладка на дотик шкіра, щоправда, ненадовго. До того ж, це найдешевший спосіб видалення волосся.
При гоління видаляється лише видимий верхній шар волосини, тому рослинність з'являється буквально на наступний же день і процедуру доводиться повторювати заново. Також існує небезпека порізів шкіри. При голінні волосся пошкоджується, в результаті чого на тілі можуть утворитися роздратовані ділянки шкіри і проявитися алергічні реакції. Може виникнути псевдофоллікуліт - такий стан, при якому волосся вростає в шкірний покрив, утворюючи при цьому запаленого виду горбки.

Висмикування волосся за допомогою електроепіляторов відрізняється досить тривалим ефектом і гігієнічністю. Використовуючи такий метод можна позбутися рослинності на тілі на строк від 2 до 4 тижнів (в залежності від індивідуальних особливостей жіночого організму). Це обумовлено тим, що принцип електроепіляції заснований на механічному висмикуванні волосків разом з коренем.

Проведення процедури займає досить великий відрізок часу. Крім цього, головними недоліками виброепиляции є досить сильні больові відчуття і ризик подразнення шкіри. Хоча якщо користуватися епілятором регулярно - відбудеться звикання шкіри до болю, вона не буде відчувати неприємні хворобливі відчуття і процедура буде протікати з більшою комфортністю. До того ж, набутий досвід і вправність дозволять вам проводити епіляцію з меншими витратами часу. Також слід пам'ятати про те, що якість виброепиляции безпосередньо залежить від якості епілятора. Тим більше, що виробники даних аксесуарів з кожною новою моделлю значно вдосконалюють системи, спрямовані на зменшення неприємних хворобливих відчуттів.

Існує безліч різних депілірующіх кремів, гелів, пінок і лосьйонів, хімічний склад яких "розчиняє" всі видимі і невидимі волоски і дозволяє видалити їх з тіла. За силою дії даний спосіб схожий з процедурою гоління. Хіба що дає трохи більш тривалий ефект і дозволяє уникнути пошкоджень шкірного покриву. До того ж це сама безболісна і м'яка процедура.
Однак речовини входять до складу таких засобів можуть викликати негативні реакції з боку шкіри. Тому перед першим застосуванням депілірующего складу необхідно обов'язково провести тест на алергію, завдавши мала кількість крему на невелику ділянку шкіри.

Вважається найдавнішим способом видалення небажаного волосся.


Ця процедура досить болюча і трохи "брудна", зате відрізняється особливо тривалим ефектом. Може проводитися холодним, теплим і гарячим способами.

Холодний віск дозволяє видалити тільки верхній покрив, не зачіпаючи волосяних цибулин. Недолік у тому, що для повного видалення волосся процедуру варто повторювати кілька разів. Та й враховуючи той факт, що коріння волосся залишаються цілими і неушкодженими, нова рослинність з'являється досить-таки швидко.

При використанні теплого воску вся зайва рослинність, навіть найменші волоски, видаляється разом з коренем. Волосяні цибулини значно пошкоджуються, тому вважається, що при регулярному використанні даного методу можна грунтовно истончить волосся, зробити їх м'якше і сповільнити їх зростання. Основний негативний момент процедури - при видаленні воску з тіла можна видалити частинки шкіри і тим самим викликати дуже сильне роздратування, що приводить до опіків і серйозним запалень шкірного покриву. Тому слід бути більш акуратною і дотримуватися обережності.

Гарячий віск максимально відкриває пори шкіри, що дозволяє видалити волоски разом з цибулинами найбільш чисто і ефективно, а також і менш болісно. Таку процедуру слід проводити тільки в косметичних салонах. Тим жінкам, у яких спостерігаються проблеми з кровоносними судинами або ж присутня варикозне розширення вен, такий метод строго протипоказаний.

Один з найбільш безболісних і тривало стійких методів. І фотоепіляція, і лазерна епіляція використовують однаковий принцип дії: пігмент меланін, який міститься в стержні і цибулині волоса, піддається впливу потужного світлового та теплового випромінювання. У результаті відбувається повне руйнування волосяної цибулини. При лазерної епіляції знищення волосяної цибулини відбувається за допомогою лазерного променя. Фотоепіляція використовує спалах звичайного світла, але з високою інтенсивністю випромінювання.

Чим більше меланіну містить волосся, тим ефективніше буде дія світлової епіляції. Дуже хороший ефект досягається у власниць чорних і темного волосся. Для світловолосих і сивочолих жінок, цибулини волосся яких позбавлені фарбувального пігменту, дана процедура практично неефективна. Але якщо бажання вдатися до даного методу занадто велике, то їм слід вибрати процедуру фотоепіляції, так як вона, в відміну від лазерних методів, впливає на більш широкий колірний спектр волосся.
Недоліками методів світлової епіляції є висока вартість і можливість заробити опікові ушкодження, почервоніння і тимчасову набряклість шкіри. До того ж не рекомендується людям, що мають різні протипоказання до застосування даних процедур, такі як цукровий діабет, хронічні шкірні захворювання, вагітність .. Тому, обов'язково необхідно проконсультуватися з лікарем!

Такий спосіб використовується в якості додаткового закріплює ефекту після биоепиляции воском. Поверхню шкіри обробляється спеціальним гелевим розчином, молекули якого проникають глибоко в шкіру під впливом ультразвукового випромінювання, що виходить від спеціального апарату. Таким чином, відбувається руйнування волосяних фолікул і сповільнюється процес розподілу зародкових волосяних клітин. Для досягнення тривалого і ефективного результату необхідно проведення безлічі таких процедур, що займають, як правило, майже річний відрізок часу.

Небезпека полягає в тому, що разом з волосяними фолікулами знищенню підлягають і знаходяться поруч клітини інших тканин, що, безумовно, не є добре. До того ж протипоказанням є індивідуальна непереносимість і надчутливість до компонентів препарату та ультразвукового випромінювання.

Даний метод пропонує видалення волосяної цибулини через пропущення постійного струму - за допомогою спеціального електрода - по всій довжині волосся. Таким чином, відбувається досить ефективне руйнування волосяного фолікула на тривалий період часу.

Основний недолік цієї процедури - дуже великі часові витрати. На обробку кожного волоса відводиться 1,5 - 2 хвилини. До того ж активний вплив струму може викликати роздратування на шкірі.

Поки не винайдено ідеальний спосіб видалення власний рослинності легко, безболісно і найголовніше НАЗАВЖДИ - кожна жінка робить свій вибір на користь того чи іншого з існуючих методів, керуючись своїми міркуваннями, побажаннями і гаманцем. І не важливо, що вона вибере. Головне - це результат, який буде здатний підтримувати ваше тіло в бездоганному стані і подарує вашій шкірі ідеальну гладкість.