Знайдені психологічні ключі до паління

Аналізуючи дані, зібрані в ході довгострокового дослідження, Ендрю К. Литтлфилд, доктор психології, і Кеннет Дж. Шер, професор психології , виявили, що люди, які курять у віці 18 мають більш високий рівень імпульсивності, ніж некурящі люди цього ж віку. Вони також виявили, що люди, що кинули палити у віці від 18 до 25 років, стали менш імпульсивними.

Дослідження почалося в 1987 році з групи з 489 студентів і призначалося для оцінки вживання психотропних речовин, не тільки куріння.

Вчені дали їм бланки з фразами-твердженнями і попросили оцінити те, як ці фрази описують їх особу, поставивши бал від 1 до 10. Фрази стосувалися здатності міркувати, планувати перед тим, як прийняти рішення.

Всього учасники заповнили анкети по 7 разів, і з'ясувалося, що імпульсивність змінюється протягом 18-25 років життя, а після 30 - характер залишається незмінним.


Саме в цей час люди покидають батьківський дім, їдуть вчитися, працювати, одружуються і народжують дітей. Через це вони стають менш імпульсивними, тому багато хто кидає палити.

На відмова від куріння впливає також довгострокове формування особистості, що виключає короткостроковий вплив стресів. У 35 років людина курить не для того, щоб зняти нервозність або через імпульсивності. Він входить в колію шаблонів і рутини, встає з ліжка, їде на роботу, закурює.