Які продукти вбивають шлунок ?, або Четвірка головних ворогів травної системи людини

Ми - це те, що ми їмо. А їмо ми, треба визнати, не завжди те, що насправді корисно для здоров'я нашого шлунку і організму. У світі існує стільки спокус гастрономів, відмовитися від споживання яких часом вельми непросто.

На думку медиків, в продуктовому меню традиційного поживного раціону більшості представників людської раси є чимало так званих "харчових ворогів".

До числа найважливіших ворогів людського шлунка дієтологи віднесли наступні шкідливі продукти:

 1. Пончики

  Цю ароматну борошняну солодкість, вживанням якої грішать багато людей, особливо під час ранкового сніданку, вчені рекомендують назавжди виключити зі свого раціону. Всі підступність пончиків полягає в тому, що вони здатні істотно підривати обмін речовин, і за рахунок цього організм отримує неправильний живильний ритм на весь день. Велика частина калорій, що містяться в цьому кондитерському виробі, припадає на частку шкідливих жирів. А враховуючи той факт, що основу пончиків складають цукор і борошно, їх загальна поживна цінність відрізняється вкрай низькою поживною цінністю, отже, насититися ними непросто.

 2. Вермішель швидкого приготування

  Макарони швидкого приготування, так само як і страви, приготовані на основі цього продукту, згубно впливають як на травну систему людини, так і на його фігуру.


  У кожній порції цієї харчової "гидоти" міститься 14 грамів жиру, причому половину з його кількості складають шкідливі насичені жирні кислоти. А порядку 2/3 добової норми солі, які присутні в одній порції вермішелі швидкого приготування, є реальною загрозою для нормального функціонування судинно-кровоносної системи і печінки.

 3. Фастфуд

  Курячі нагетси, картопля-фрі, хот-доги - найбільш небезпечні представники з категорії продуктів "швидкого харчування". Всі ці фастфуд-страви містять мало корисного білка, зате просто рясніють наявністю в них шкідливих жирів (13-15 грам жиру на одну порцію) і крохмалю.

 4. Майонез

  В одній столовій ложці цього соусу міститься близько 12 грам жиру і 110 кілокалорій. Погодьтеся, таких жертв краса і здоров'я вже точно не вимагають! Дієтологи рекомендують заміняти шкідливий майонез гірчицею (для бутербродів) або легкими соусами на основі бальзамічного оцту або йогуртів (в якості заправки для салатів).