Формула любові: чергові припущення

Вчені з Італії досі ламають голову над арифметичної формулою любові. Вони вважають, що основним джерелом одного з найпрекрасніших почуттів є ніщо інше, як так званий "фактор нерва" (скорочено ФРН), який відповідає за підтримання життєдіяльності і нормальний розвиток нейронів нервової системи.

Таким чином, на думку цих фахівців, потужний ефект фактора нерва триває недовго і проходить приблизно протягом року після самого першого імпульсу закоханості.

У даному відкритті можна виділити як хорошу, так і погану новини:

  • по-перше, "любовний елемент" є в кожному з нас. Це може підтвердити вислів про те, що "любові всі віки покірні".
  • по-друге, і це вже погана новина, любов в людині живе всього рік, незалежно від віку, в якому він був цією любов'ю підкорений ...

"Нами вперше було доведено, що рівень циркуляції ФРН помітно підвищується серед людей, які зараз закохані. Ця обставина говорить про важливу роль, яку цей елемент відіграє в хімії соціальних проявів людей ", - повідомив журналістам Енцо Емануель, вчений італійського Університету Павія.

Група експертів під керівництвом цього вченого порівняли 58 чоловіків і жінок у віці від 18 до 31 року, які нещодавно закохалися, з людьми, у яких є постійна любовний зв'язок, а також з тими людьми, які взагалі не мають партнерів.


Однією з найважливіших умов від першої групи було іспитиваніе ними божевільною, всепоглинаючої закоханості. Крім того в дану групу приймалися тільки ті особи, які закохалися не більше ніж півроку тому.

Коли вченими були проведені аналізи крові на вміст хімічних елементів, то було виявлено, що і у жінок, і у чоловіків в самому розпалі любовної історії рівень ФРН був максимально високий - 227 одиниць в порівнянні з рівнем в 123 одиниці у людей, які полягають у тривалих відносинах. Приблизно такий же рівень був і у самотніх випробовуваних .. Крім того було встановлено, що рівень залежить безпосередньо і від терміну закоханості - у закохалися пару тижнів тому рівень був трохи вище, ніж у закоханих більше трьох місяців.

Після року аналізи були повторені і вчені зафіксували рівень ФРН такий же, як і у стабільних пар і самотніх людей.

У будь-якому випадку, роль ФРН у виникненні почуття закоханості до кінця не з'ясована. Проте ж, вчені вважають, що подібні дослідження можуть підтвердити те припущення, що поведінкові і психологічні характеристики, асоційовані з любов'ю, цілком можуть бути пов'язані з рівнем цієї речовини, що може стати однією з важливих сходинок до виявлення якоїсь "формули кохання".