Бадьорий ранок на свіжу голову, або Як вилікуватися від похмілля?

Похмілля .. З цим жахливим станом, коли голова мало не в буквальному сенсі розвалюється на шматочки, коли тіло ломить від неприємних відчуттів і відмовляється служити своєму господареві, багато хто знайомий не з чуток. Підступний похмільний синдром може постукати в двері практично кожної людини. І він зовсім не свідчить про схильність індивіда до алкоголізму, про наявність у нього серйозної залежності. Просто деколи кожен з нас може розслабитися трохи більше дозволеного, дозволити своєму організму відпочити від дієт і інших подібних обмежень, випити спиртного ...

У більшості випадків бодун, як називають це специфічне обставина в простолюдді , є наслідком надмірного алкогольного узливання. Трапляється й таке, що виникнення даного розладу провокують і порівняно малі дози спиртного. Багато в чому все залежить від індивідуальних особливостей кожного окремого організму.

Страхового поліса, який міг би забезпечити надійний захист від похмілля, не існує. Щоб симптоми цього своєрідного недуги не потривожить людський спокій - є тільки один перевірений і гарантовано дієвий спосіб: не пити! Однак, дотримуватися даного правила не завжди реально. Інший раз пригубити чарочку-другу алкоголю можуть і зразково-показові непитущі. У такому випадку єдиною панацеєю від посталкогольної синдрому є таке правило: пити треба в міру! І тоді впоратися з похміллям не складе особливих труднощів, оскільки ця проблема відпаде сама собою.

Особливо актуальним стає питання боротьби з наслідками так званого алкогольного свавілля після свят. Природно, традиційні новорічні урочистості тут не виняток. Періоди рясного застілля і розгульного веселощів трансформуються, як правило, в пекельні годинник з головним болем, сухістю в роті, нудотою, ломота в тілі і повною апатією до всього що відбувається.

Що ж робити у випадках, коли така настільки небажана зустріч з посталкогольної "Кіндратієм" стає неминучістю? Як позбутися від болісного похмілля?

Серед безлічі відомих людству антипохмільних засобів найбільш ефективними прийнято вважати такі народні "чудо-рецепти":

 1. Огірковий розсіл і квашена капуста

  Найпоширеніший і перевірений не одним поколінням старорусский спосіб позбавлення від ранкового клопітно нездужання.


  Важливе уточнення: розсіл не повинен бути занадто концентрованим, оскільки містяться в ньому кислоти можуть спровокувати подразнення слизової шлунка. Найправильніше вживати це рятівний засіб у поєднанні з питною водою. Для отримання правильного Антипохмелина необхідно розбавити розсільну рідина кип'яченою холодною водою в пропорції 1: 1.

 2. Бананово-молочний коктейль

  Даний спосіб позбавлення від похмілля активно використовується німцями . А цей народ, як відомо, славиться своєю любов'ю до випивки. Отже, їх методам боротьби з наслідками загульного пияцтва можна довіряти сміливо! У молоці міститься велика кількість триптофану - корисною амінокислоти, що сприяє зниженню больових відчуттів і стимулюючої мозкову діяльність. Полісахариди, що становлять основу бананової м'якоті, заповнюють в організмі нестача сил і заряджають його енергією.

  Правда, фахівці не рекомендують вживати дане зілля людям, у внутрішній системі яких є неполадки в роботі механізму підшлункової залози і тим, в діагностичній карті здоров'я яких присутня запис про наявність зниженій кислотності шлунка.

 3. Кефір, йогурт, кисле

  Ці напої прекрасно освіжають голову, очищають печінку та інші отруєні алкоголем органи від шкідливих речовин, заповнюють втрачені запаси вітамінів і мінеральних речовин. Однак, зловживати кисломолочними продуктами небажано. Справа в тому, що одним з обов'язкових "супутників" похмілля є розлад кислотно-лужного балансу. Під впливом алкогольних парів цей показник впритул наближається до рівня підвищеної кислотності. І кефір, як багате джерело кислих бактерій, сприяє ще більшому погіршенню стану. На думку медиків, допустимою нормою "похмільного" кефіру є 2-3 склянки, тобто не більше 600 мл.

 4. Кава та зелений чай

  Антиоксиданти, в них містяться, значно прискорюють процеси виведення з організму продукти розпаду алкоголю. Вони мінімізують головний біль, нейтралізують шкідливий вплив токсинів на печінку.

 5. Мінеральна і питна слабогазована вода

  Чим більше рідини отримає ослаблений спиртними напоями організм, тим швидше відбудеться відновлення водно-сольового балансу, тим легше він впорається з алкогольною інтоксикацією і похміллям.