Найдовша пам'ять - «смердюча»

Нюхові спогади і асоціації у людини є самими стійкими і запам'ятовуються. І особливо сильно наша пам'ять здатна запам'ятовувати неприємні запахи. Такий висновок на підставі своїх досліджень зробили ізраїльські вчені.

Ними було досліджено те, як спогади нюху зберігаються в довгостроковій пам'яті. Метою досліджень була перевірка гіпотези, що перша асоціація, яка пов'язана з тим чи іншим ароматом, є завжди більш сильною і такою, що запам'ятовується, ніж всі наступні. Результати показали, що дане твердження повністю вірне. Крім того, в процесі досліджень було доведено, що неприємні запахи залишають у пам'яті людини більший відбиток, ніж приємні.

Також були проведені експерименти з пам'яттю на звуки, в результаті чого був зроблений висновок, що неприємні асоціації взагалі залишають незрівнянно більший слід у пам'яті, ніж приємні.


А також з'ясовано те, що нюхові спогади більш стійкі, ніж слухові.

Таким чином, аромат туалетної води матері дитині запам'ятається гірше, ніж сморід тухлої риби на кухні, а звуки розслаблюючій музики, за допомогою якої його намагалися приспати , - набагато слабкіше, ніж противний скрип дверей, яку вони прикривали, виходячи з дитячої кімнати.

Можливо, для цього відкриття знайдеться і практичне значення, наприклад в ароматерапії, адже воно може використовуватися для допомоги у відновленні пам'яті людей , які отримали травми мозку, або ж літніх людей, або навпаки - для "стирання" з пам'яті неприємних спогадів ...