Ненаситні бажання

Пристрасть до накопичення часто ускладнює життя кожної людини.

Багато глибоко помиляються, коли думають, що життя у них стане краще , спокійніше і комфортніше після того, як вони отримають в своє розпорядження чергову бажану річ.

Але що поганого, якщо людина може і хоче багато чого? Хіба впливає на наше здоров'я бажання отримати в цьому житті по максимуму?

Ще й як впливає! Адже не досягнувши бажаного результату, людина переживає, хвилюється, куйовдить собі та іншим нерви. Кожен з нас може і повинен встановити верхню планку для своїх бажань і розвинути в собі здатність радіти тому, чому його вже нагородила життя. Він повинен відмовитися від ідеї, що "чим більше - тим краще".

Ось приклад. За статистикою, населення США складає всього лише 6 відсотків населення планети. Зате споживають ці "відсотки" половину запасів природних ресурсів Землі. Якщо вірити тезі "чим більше - тим краще", то американці - найщасливіша нація. Однак це самий незадоволений у своїх бажаннях народ. Ось що вони говорять самі про себе. Купивши хорошу квартиру, ми прагнемо, ніби змагаючись з кимось, перебратися обов'язково у велику, потім в окремий будинок. Потім починається чехарда з престижними районами, обов'язковими басейнами, модними автомобілями. Справа доходить до смішного: дві людини - чоловік і дружина - живуть одні в дво- або триповерховому особняку, витрачають багато часу на його прибирання, купу грошей на його утримання, ремонт. Наймають прислугу, мийників басейну, газонокосильщика.

Але я зовсім не хочу сказати, що мати багато - це погано чи неправильно. Проблема в тому, що бажання мати більше ненаситно. Щоб подолати цю згубну і шкідливу звичку, необхідно переконати себе в тому, що не можна пов'язувати своє щастя з бажанням мати багато чого. Можна бути цілком щасливим, володіючи тільки тим, що ви вже придбали в цьому житті. Розвивайте в собі здатність насолоджуватися тим, чим вас вже нагородила доля. Дивіться на життя свіжим поглядом, наче б вона щойно дарована вам. Це означає приблизно наступне: ви підводите риску в складеному списку бажань, потреб, переваг.

Особливо добре б подумати про це нашим жінкам.


Адже вони набагато частіше, ніж чоловіки, кажуть собі: "Я буду неймовірно щаслива, якщо заволодію ще й цієї штучкою". Якщо ви не зупинитеся, ваш список бажань буде нескінченно зростати. Верхня планка - це, звичайно, щось умовне, незриме, але постійно присутнє в нашій свідомості. Завжди пам'ятайте про те, що є величезна різниця між прагненням до досконалості і потребою в приобретательства. Проявіть мудрість і скажіть собі: "Мені достатньо того, що в мене вже є".

Якщо ви поексперіментіруете в цьому напрямку, ви знайдете шлях до душевного спокою. Життя у вас стане набагато простіше. І керувати нею буде набагато легше. Ви станете менше думати про те, чого вам хочеться, будете в меншій мірі орієнтовані на споживання. І задовольнити ваші бажання чоловікові, батькам буде набагато простіше. До того ж ви позбудетеся від поганої звички переживати через дрібниці. Адже ви перестанете сумувати з приводу того, що ваші придбання не такі, як ви б хотіли. І тоді ви помітите, що змінився ваш підхід до навколишнього світу.

Однак у нас періодично виникають природні потреби купити нову річ. А де її покласти? Правильно, багато ущільнюють стопки зі старими речами, забивають ними всі кути, горища, гаражі. Ми залишаємо речі зі страху, що вони ще знадобляться, ностальгуючи за минулим. А вирішити проблему дуже просто - купуючи нову річ, позбавляйтеся від старої. Ця тактика дає відмінні результати. Ви контролюєте власне майно. Звільняються місця в будинку, на полицях, у шафах. Ви навіть починаєте економити. Адже доводиться думати, набуваючи нову річ: а чим стала погана стара?

А непотрібні речі необов'язково викидати. Якщо вони добре збереглися, їх можна подарувати тим, хто їх потребує. Ви вчините благородно по відношенню до своїх близьких, родичів або просто незнайомим людям. Доброта зцілює душу. В принципі, у багатьох з нас є все, що нам необхідно. Так що рада психологів дуже точний: позбавлення від сміття - найпростіший шлях до того, щоб полегшити собі життя, зробити її більш організованою і контрольованою. Запам'ятайте золоте правило: якщо ви не надягали річ протягом двох років, позбудьтеся її сьогодні ж.

www.pravda.ru