Жінки і футбол: поєднуючи несумісне

Незважаючи на те, що з часів свого заснування людство зазнало множинні зміни, воно рухається семимильними кроками по шляху найкращого розвитку, деякі життєві аспекти досі розглядаються з консервативною точки зору. Принаймні - з боку чоловічого населення планети.

Більшою мірою це стосується таких, здавалося б, істинно чоловічих захоплень. Ні для кого не секрет, що переважна більшість чоловіків вкрай негативно ставиться до водіння жінкою автомобіля. Вираз "жінка за кермом, як мавпа з гранатою" вже давно перейшло в розряд "крилатих" і, безсумнівно, не один раз були вислухані жінками-автомобілістки. Звичайно ж, небагато дівчат і справді адекватно поводяться, перебуваючи за кермом. Однак не варто узагальнювати і вже тим більше підбирати всіх "під одну гребінку". Тим більше, що вченими мужами було доведено: жіночий стиль водіння - за умови наявності певних навичок грамотного водіння і адекватної поведінки - є більш безпечним, ніж чоловічий.

Або, наприклад, футбол. У цьому випадку переважаюче більшість чоловіків просто приходять у стан сказу. Вони однаково категорично заперечують як те, що футбол може так само бути і жіночим хобі, так і те, що дівчина може займатися даним видом спорту і показувати при цьому гідні результати. На їхню думку, футбол є суто чоловічим заняттям.

Однак, на превеликий чоловічому розчарування, жіночі справи в світі футболу йдуть набагато краще, ніж думається сильній половині людства. В підтвердження тому група вчених з декількох європейських країн представила неспростовні докази, отримані шляхом ретельного і досконального дослідження цього питання. Результат справді приголомшуючий - виявилося, що жінки просто ідеально створені для футболу!

Суть експерименту полягала в наступному: були сформовані три довільні групи з 65 учасниць. Одна група випробовуваних жінок грала в футбол, інша - займалася бігом, решта (контрольна група) взагалі не вдавалася до спортивних фізичних навантажень.


Футболістки і бігунки тренувалися двічі на тиждень протягом години. Крім того до піддослідним додалася ще одна група жінок, які професійно займаються даним видом спорту і регулярно грають у футбольних клубах. Після чого велося безперервне спостереження за станом здоров'я всіх брали участь в експерименті жінок, а також за їх психологічної та фізичною формою.

Після закінчення одного місяця після початку експерименту, всі задіяні в ньому жінки пройшли повне медичне обстеження, яке провели повторно ще через три місяці.

Автори дослідження відзначили наступне:

"Цікавим виявилося те, що футболісти відрізняються від бігунів більшим ступенем мотивації. Бігуни хочуть просто" увійти в форму "і тим самим поліпшити здоров'я, а футболісти, як правило, захоплені самим процесом гри, соціальною взаємодією і захоплюючим заняттям. парадоксальна за все те, що з часом ті жінки, які регулярно займаються футболом, набувають більш кращу фізичну форму, ніж бігунки. Таким чином футбол являють собою прекрасну альтернативу виснажливим пробіжок. Примітно й те, що жінки, які займалися футболом в рамках дослідження, продовжили заняття даним видом спорту і після закінчення експерименту, в той час як далеко не всі дівчата з "біговій" групи продовжили практикувати пробіжки ".

Крім того результати дослідження підтвердили, що за чотири місяці проведених футбольних тренувань у жінок підвищився рівень вмісту кисню в сполучних тканинах, зросла масова частка м'язових тканин, значно покращилася фігура, збільшилася фізична витривалість.

Таким чином, вибираючи заняття таким видом спорту як футбол, жінки сприяють не тільки поліпшенню свого психологічного та емоційного стану, але і здоров'я, насамперед серцево-судинної системи, м'язових і кісткових тканин.