Макіяж «in gothic style»

Останні роки світ "накрило хвилею" готичної субкультури - орієнтального течії, що зародився ще в 70-ті роки минулого сторіччя. Можна сказати, що в насущний момент часу даний напрямок переживає отаке відродження, свою "друге життя". Причому приналежність до даної субкультурі стало в якійсь мірі модним явищем, чимось таким, що обов'язково варто спробувати.

Однак належати до готичної субкультури зовсім не означає слухати музику певної стилістичної спрямованості, дивитися усілякі фільми жахів про зомбі і вампірів, здійснювати сатанинські обряди і іншу нісенітницю. Поняття "бути готом" насамперед означає дотримуватися певного стилю життя. Гот - це стан душі, напрямок думок. Проте далеко важливу роль відіграє і зовнішній вигляд представників цієї течії.

За минулі з моменту заснування готичної культури роки, імідж її представників зазнав досить-таки значні зміни. Однак незважаючи на це незмінними залишилися такі його складові, які свято шанують true-готи: велика кількість різних прикрас (причому виключно з срібла), домінуючий чорний колір в одязі і колірної фарбуванні волосся, оригінальний стиль make-up.

Макіяж в готичному стилі досить-таки екстравагантний і неординарний. Багато хто помилково вважає, що make-up готовий завжди однотіпен - насправді ж існує чимале число стилів і дизайнів його створення. Не варто забувати, що готи - такі ж представники соціуму, отже, в якійсь мірі "люди підневільні". Тому в повсякденному житті ними застосовується цілком нормальний, стриманий макіяж, не сильно буяє фарбами, щоб зберегти нервову систему начальства і колег по роботі І хоча реальні готи заперечують всі матеріальні цінності - але все ж "їсти хочеться завжди".

Основними складовими так званого "вихідного" макіяжу в готичному стилі є наступні атрибути:

 • дуже світлий, блідий тон особи - досягається шляхом накладення на шкіру професійної акторської гриму. Однак враховуючи те, що його часте застосування значно шкодить шкірі, найбільш оптимальною основою для особи є будь тональний засіб максимально світлого відтінку, яке можна використовувати як окремо, так і змішавши його з гримом в рівних пропорціях. Поверх нанесеною на обличчя основи слід пройтися дуже світлою, майже прозорою пудрою, щоб надати шкірі матовість і уникнути непотрібного блиску. Точно так само слід затонувати шию і область декольте, щоб різкі переходи не псували створюваного образу.
 • яскраві очі - тут вже варіантів маса, головне - зробити дуже виразні очі. Використовуються всі темні (чорні, темно-сірі, темно-фіолетові) і екстраординарні (яскраві червоні, сині, фіолетові) відтінки тіней. Найчастіше застосовна об'ємна контурна змалювання очей, причому як нижніх, так і верхніх його кордонів. Брови повинні бути ідеально промальовані, тоненькою форми. Ефектно виглядають накладні вії, густо прокрашенние чорною фарбою або кольоровою тушшю дуже яскравих кольорів (особливо актуально в разі наявності яскраво колорованого пасом у волоссі).
 • виразні губи - матова чорна помада підходить далеко не всім. В даному випадку доречні всі криваво-червоні відтінки, глибокі фіолетові, сріблясто-сірі тони. Класно виглядають контрасти - наприклад, чорний контур і яскраво-червона помада. Коротше кажучи, тут вся справа в умінні і фантазії.

Дуже ефектно і стильно виглядають елементи боді-арту. Ну і, звичайно ж, зачіска - як правило, чорний колір волосся. Однак не під забороною і червоні, фіолетові, сині та інші екзотичні кольору. Дуже незвично виглядають біле волосся з приголомшливо грамотно виконаним "ефектом сивини".

Таким чином, весь вигляд гота повинен бути бездоганно прекрасним - і макіяж, і зачіска, і одяг, і .. аромат. Далеко не кожен запах підходить до готичному іміджу. Для даного стилю більш гармонійно підходящим буде використання важких, екзотичних, пряних ароматів.

Одна з класичних варіацій нанесення макіяжу в готичному стилі виглядає наступним чином:

 1. Перш за все слід грунтовно підготувати шкіру.


  Для цього необхідно гарненько наситити її вологою за допомогою зволожуючих косметичних засобів, не забуваючи при цьому обробити зону шиї і декольте, а також область століття. Крім того слід злегка зволожити губи пом'якшувальною бальзамом. Така дія допоможе захистити шкіру від сухості, спричиненої кількістю наносимой поверх декоративної косметики.

 2. Потім слід вирівняти поверхню шкіри, бо вона повинна бути ідеально рівною, без вад (хоча б найбільш максимально наближеною до такого стану). Кращим помічником в цій справі є силіконова основа під макіяж, невелика кількість якої слід розподілити по всій "робочою" поверхні обличчя. Вона відмінно вирівнює і матує шкіру, тим самим готуючи її до подальшої "художнього розпису".
  Однак слід пам'ятати, що занадто часте її використання може значно зіпсувати стан шкіри. Тому вдаватися до допомоги силіконової бази бажано в особливо виняткових випадках.
 3. Далі слід тонування шкіри. Для цього необхідно змішати матовою тональної основи самого світлого відтінку (наприклад, слонової кістки) та артистичного гриму білого кольору. Отриману суміш потрібно ретельно і гранично акуратно розподілити по всій поверхні обличчя, не забуваючи про область навколо очей, шию і зону декольте. Головне завдання тонування - прибрати весь колір, зробити шкіру ідеально блідою, позбавленої найменших проявів "життєвої фарби".
 4. затоновані шкіру необхідно злегка припудрити, щоб виключити можливий блиск, надати їй ще більшу матовість і прозорість. При цьому відтінок пудри повинен бути максимально ідентичним нанесеною тонуючої основі.
 5. Так як макіяж повністю заперечує присутність "зайвих" фарб - рум'яна використовувати не варто. Однак при бажанні можна злегка підкреслити вилиці. Для цього необхідно використовувати пудру трохи більше темного відтінку, злегка відрізняється від загальної тонування особи. Невелика кількість такої пудри легкими, постукуючими рухами пензлика слід нанести під вилиці, створюючи тим самим ефект "запалих щік".
 6. На верхню повіку в 2-3 шари слід нанести матові тіні темно-фіолетового кольору. Точно таким же чином оформити нижню повіку. Одне маленьке уточнення - наносити тіні потрібно виключно вздовж лінії росту вій.
 7. Далі слід продовжити оформлення століття матовими тінями чорного кольору. Наносити їх слід в те місце, де є западина між століттям і кісткою. Легкими, постукуючими рухами - від краю століття до його середини - слід наносити тіні і гарненько їх розтушувати, підкреслюючи тим самим цю западину. Поступово довести тіньову лінію до внутрішнього куточка ока, в даному місці забарвлення повинна бути менш інтенсивною. В результаті самої темної частиною повинні стати зовнішній кут ока і область западини.
 8. Слід окреслити контур очей. Рідким підведенням або контурним олівцем насиченого чорного кольору необхідно промальовувати кордону століття (як верхніх, так і нижніх) уздовж лінії росту вій.
 9. Нанесену контурну підводку необхідно злегка припудрити за допомогою матових чорних тіней. А потім - по внутрішній стороні нижнього століття чорним контурним олівцем слід провести м'яку, тонку лінію.
 10. Попередньо оброблені брови, форма яких повинна бути у вигляді тоненької дуги, слід злегка підкреслити, використовуючи для цього контурний олівець або тіні чорного кольори. Далі можна зафіксувати отриманий вигин спеціальним гелем.
 11. В ідеалі - наростити вії, щоб додати очам більш виразний і ефектний вигляд. У будь-якому випадку для додання віям додаткового об'єму необхідно гарненько профарбувати їх синяво-чорною тушшю. Вії повинні бути ідеально розділеними між собою.
 12. У завершенні - необхідно промальовувати контур губ, а також - для найкращого закріплення помади - пройтися контурним олівцем по всій поверхні губ. В один шар нанести матову помаду насиченого криваво-рубінового або яскраво-фіолетового відтінку.