Запроваджується адміністративна відповідальність за нелегальні аборти


У першому читанні прийняла Держдума Росії ініційований групою депутатів законопроект про адміністративну відповідальність за порушення чинних з початку 2012 року вимог до штучного переривання вагітності. Серед ініціаторів віце-спікер Жуков Олександр, голова комітету Мізуліна Олена і її перший зам Баталіна Ольга.
КоАП запропоновано доповнити новою статтею, яка встановлює адміністративну відповідальність за незаконне переривання вагітності, за умови, що ці порушення не передбачені чинним Кримінальним Кодексом.


На сьогоднішній день кримінальна відповідальність за проведення незаконних абортів передбачена для осіб, які не мають закінченого профільного вищої медичної освіти.
Громадяни повинні будуть сплатити за порушення цього закону штраф в розмірі не менше 3000 рублів, однак не більше 5000 рублів, при порушенні закону посадовою особою розмір штрафу передбачений від 10000 рублів до 50000 рублів. Для юридичних осіб, які порушують цей закон, передбачений максимальний штраф у мільйон рублів. Автори законопроекту розраховують на значне скорочення кількості нелегально проведених абортів.