Алкоголь. Частина 4. Шкідливі ефекти алкоголю. Куріння і алкоголь. Абстинентний синдром

Як позначається алкоголь на здоров'я людини, поєднання куріння і алкоголю, що таке абстинентний синдром

Довгограючі шкідливі ефекти алкоголю

На відміну від багатьох лікарських препаратів алкоголь, як видається, не викликає кумулятивні зміни в організмі, поки він вживається в помірних кількостях. Незважаючи на грізні попередження прихильників заборони продажу спиртних напоїв, немає ніяких доказів, що помірне споживання алкоголю негативно впливає на нормальне здоров'я. Але люди звикають до алкоголю і збільшують споживання його внаслідок розвитку стійкості до невеликих доз етилового спирту. Великі кількості алкоголю викликають пошкодження органів і систем у людини наступним чином:

1. Найпоширеніше органне пошкодження - цироз печінки, хвороба, при якій руйнуються клітини печінки, зазвичай зустрічається у постійно багато питущих людей.

2. На нирки виявляється додаткове навантаження, т. К. Нирки повинні виділяти більше води. Отже, на більш пізній стадії нирки можуть пошкоджуватися внаслідок перенапруги.

3. Алкоголь призводить до гастриту або хронічного запалення слизової оболонки шлунка. Міцний алкоголь (40%) подразнює слизову шлунка і збільшує секрецію слизу. Але це уповільнює секрецію шлункового соку і скоротливу здатність шлунка.

4. У алкоголіка можуть розвинутися виражені симптоми периферичного невриту, при якому відбувається дегенерація нервів і ослаблення нервової провідності.

5. Алкоголь призводить до стану, називають "набряк головного мозку", при якому є помітне набухання і скупчення рідини в тканинах, що покривають головний мозок так, що на тривалий час порушується нормальна координація. Вважається, що при кожному прийомі алкоголю людина безповоротно втрачає деяку кількість клітин головного мозку.

6. Алкоголь руйнує різні вітаміни, особливо В і С.

7. Алкоголь є джерелом "порожніх" калорій (без вітамінів, мінеральних речовин, і білків) і може призводити до накопичення жирової тканини, збільшуючи масу тіла. Підвищена маса тіла сприяє збільшенню рівня тригліцеридів у крові, і тому побічно негативно впливає на серце і підвищує артеріальний тиск. Однак помірне споживання алкоголю збільшує рівень у крові альфа-ліпопротеїдів високої щільності.

8. У хронічних алкоголіків зазвичай спостерігаються зменшена кісткова маса і остеопороз. Це виникає внаслідок того, що алкоголь порушує засвоєння організмом кальцію та інших необхідних мінеральних речовин.

9. Навіть у помірній дозі алкоголь може призвести до серйозних і іноді смертельних наслідків, коли його вживають у поєднанні з деякими лікарськими препаратами. Ці ліки включають деякі заспокійливі засоби, наприклад барбітурати та багато транквілізатори. Алкоголь є заспокійливим засобом і викликає ефект звикання, коли поєднується з ними. Якщо напередодні ввечері прийом алкоголю супроводжується прийомом великої дози барбітуратів, то ці два хімічних речовини разом можуть скласти смертельну дозу.

Куріння і алкоголь

Багато людей, що вживають алкоголь, палять.


Поєднання цього має синергетичний (взаємно підсилює) ефект і надає більший множинний шкоду, ніж їх роздільне вплив. У людей, які вживають більше 60 см3 алкоголю в день разом з курінням, підвищується ризик виникнення артеріальної гіпертонії, інсульту та інфаркту міокарда.

Печінка ідентифікує алкоголь в якості стороннього речовини і метаболизирует 95% його в інші хімічні сполуки. Печінка здатна утилізувати 15 см3 чистого етилового спирту на годину. Алкоголізірованних печінку витрачає дорогоцінні години на таку роботу, яка значно скорочує її здатність виконувати інші важливі метаболічні функції. Наприклад, порушується виведення жиру з крові. Тому ліпіди заповнюють кровоносне русло. Одночасно з цим хімічні сполуки тютюнового диму збільшують коагуляцію крові. Цей механізм підвищує можливість розвитку тромбів в коронарних артеріях. У тютюні міститься близько 400 різних хімічних сполук, які циркулюють в крові курців, які споживають алкоголь, багато годин.

Абстинентний синдром

Симптоми "позбавлення алкоголю" близько співставні синдрому відміни, що спостерігається при вживанні седативних препаратів і снодійних ліків, але абстинентний синдром спостерігається частіше і більш виражений у пацієнтів з порушеним здоров'ям.

Симптоми зазвичай наростають протягом 3-4 днів. Симптоми з підвищеної збудливості можуть прогресувати в токсичний психоз, який характеризується явними змінами процесу мислення, слуховими, зоровими і тактильними галюцинаціями.

Специфічні ознаки та симптоми представлені тремором кінцівок, збудженим станом (ажитація), безсонням, дратівливістю, пітливістю, нудотою, підвищеними патологічними рефлексами і тахікардією. У запущених випадках можуть спостерігатися ілюзії і галюцинації.

Рекомендації для осіб зловживають алкоголем

1. Необхідно вживати велику кількість свіжих фруктів і фруктових соків.

2. Слід уникати гострих приправ, наприклад перцю, гірчиці і гострих соусів.

3. Слід відмовитися від куріння, т. К. Куріння збільшує тягу до алкоголю.

4. Необхідно приймати полівітамінні препарати, особливо ті, які містять комплекс вітамінів групи В і аскорбінову кислоту (вітамін С).

5. Доза алкоголю для пристрастилися споживачів повинна бути обмежена 1 дозою. Не слід відразу припиняти вживання алкоголю, оскільки це може призвести до розвитку вираженого абстинентного синдрому, який описаний вище.

Алкоголь. Частина 1. Загальні відомості про алкоголь та його вплив на свідомість

Алкоголь. Частина 2. Вплив алкоголю на головний мозок

Алкоголь. Частина 3. Виведення алкоголю і наслідки його вживання