Віра в чудеса залежить від обміну речовин у мозку

Жінки більше за чоловіків вірять у чудеса? А ось і ні! Здатністю вірити в чудеса, видивлятися незвичайні закономірності і глибинний сенс там, де його немає, володіють люди, в мозку яких спостерігається підвищений вміст речовини допаміну. Так стверджують вчені-неврологи з Університету м Цюріха (Швейцарія).

Медики провели дослідження, поділивши учасників на дві групи. 1-а група відносила себе до переконаним скептикам, а 2-а, відповідно, вірила у всілякі паранормальні явища.
Добровольцям з двох груп було запропоновано визначити, які з миготять на екрані осіб - справжні, а які - складені з окремих частин . Другим завдання було відрізнити нормальні слова англійської мови від всяких штучних "новоділів".У ході експерименту з'ясувалося, що скептики з 1-ої групи краще справлялися із завданням, ніж ті, які вірять у дива. 2-я група виявила схильність приймати "штучні" слова та особи за натуральні.
Наступним етапом експерименту було - дати добровольцям препарат L-dopa, який підвищує вміст допаміну в мозку. Після прийому цього препарату 1-а група стала проявляти куди більшу схильність приймати бажане за дійсне. А ось на 2-у групу, яка вірила в чудеса, препарат ніяк не подіяла: вони не стали проявляти більшу схильність вірити "у що попало".
Медики зробили висновок, що від підвищеного рівня допаміну в мозку, люди починають вірити в чудеса.