Чи можна схуднути при грудному вигодовуванні?

Яка жінка не мріє повернути собі привабливий зовнішній вигляд відразу після пологів? Поза всяким сумнівом, корекція фігури є одним з основних етапів роботи над собою в цей нелегкий період. Однак схуднення під час періоду годування грудьми може бути значно ускладнене тим, що будь-які обмеження в харчуванні матері можуть вкрай негативно позначитися на здоров'ї дитини. Але, незважаючи на це тримати свою вагу в рамках норми в період грудного вигодовування реально, дотримуючись простих правил. Розглянемо , як схуднути при грудному вигодовуванні .
Як схуднути при грудному вигодовуванні?

Підбираючи дієту на період грудного вигодовування, необхідно відмовитися від надмірно суворих систем харчування, блокують доступ в організм значущих поживних речовин, а також - створюють стресові умови для організму матері. Знижувати калорійність прийнятої їжі необхідно за рахунок шкідливих і потенційно небажаних продуктів, до яких на цьому етапі розвитку відносяться жирні, солодкі, борошняні продукти, а також - копчена, смажена і консервована їжа. Втрата ваги повинна здійснюватися поступово і без різких перепадів - жирова тканина не випадково накопичується в організмі матері під час вагітності. Граючи захисну функцію, вона являє собою своєрідний резерв поживних речовин, які згодом будуть витрачені на підтримаю дитини і відновлення організму жінки після пологів. Саме тому їх спалювання буде відбуватися досить повільно і спроби прискорити цей процес не дадуть видимих результатів, але поставлять під загрозу здоров'я жінки.

Складання дієтичного раціону під час вигодовування

Як схуднути при грудному вигодовуванні? Перш за все варто зазначити, що будь-яка дієта в цей період поступається місцем здоровому і збалансованому харчуванню.


Ключовою умовою дієтичного раціону, складеного з урахуванням бажання вагітної жінчині знизити вагу, є високий вміст у ньому всіх базових речовин, а також - вітамінів і мікроелементів.

Для початку з раціону необхідно виключити продукти, що володіють підвищеною жирністю. Однак, у цій справі як ніколи важливим є відчуття міри: дефіцит жирів загрожує годувальниці підвищеною стомлюваністю, дратівливістю. Саме тому виключати їх з раціону повністю недоцільно. Не зайвим також буде обмеження у вживанні консервів, зайво солодкої, солоної, гострої їжі.

Обов'язковими компонентами раціону, навпаки, повинні бути білкові продукти, а також - фрукти і овочі, насичені вітамінами і мікроелементами. Для того, щоб звести до мінімуму ризик розвитку у дитини алергії варто також звернути увагу на хліб з борошна грубого помелу, макарони. Незмінним правилом для будь-якої системи харчування також є вживання в їжу великої кількості рідин (особливо, натурального походження). А також - помірна фізична активність. Візьміть за правило здійснювати прогулянки з дитиною на свіжому повітрі, частіше ходіть пішки і результат не змусить себе чекати.