Розлучення шкодить здоров'ю навіть після повторного вступу в шлюб


Ученим давно відомо, що шлюб сприяє поліпшенню здоров'я у чоловіків і емоційній рівновазі у жінок. Нове дослідження виявило, що розлучення або загибель чоловіка лягає важким тягарем на психічне і фізичне здоров'я.
"Той період часу, протягом якого відбувається стресову подію, найскладніший", - заявила дослідник Лінда Уайт, соціолог і директор американського національного центру з дослідження громадської думки при Чиказькому університеті. "Люди запускають своє здоров'я, коли вони перебувають у стані стресу, який сам по собі вже ставить під загрозу хороше самопочуття, людина не ходить до лікаря, не займається спортом, погано спить".
Після такого самозапущенія здоров'я дуже складно його повернути хоча б на той рівень, який був до стресу. Повторний шлюб допомагає, він дозволяє повернутися на траєкторію здорового способу життя, але лише на початкову стадію, так як протягом тривалого часу людина не дбав про себе зовсім.
Дослідники провели експеримент, проаналізувавши інформацію про 9000 дорослих і літніх людей у віці від 51 до 61 року. В цілому, близько 20 відсотків опитаних повторно вступали в шлюб, що означає, що вони або вже були розведені або овдовіли. Майже 22 відсотки вступали в шлюб лише один раз, а менше 4 відсотків ніколи не були чоловіком або дружиною.Результати показали, що ті, хто був розлучений або хто овдовів, в 5 разів частіше страждали від раку, діабету, хронічних захворювань серця в порівнянні з тими, хто на той момент перебував у шлюбі.
Також результати показали, що 12 відсотків людей, які ніколи не перебували у шлюбі, мали набагато більше проблем з пересуванням, таким, як проста ходьба або рух по сходах. Люди, які ніколи не одружувалися, на 13 відсотків більше схильні до депресивного стану, а ті, хто одружився повторно, на 12 відсотків більше захворювали хронічними захворюваннями, і на 19 відсотків більше мали фізичних обмежень.
Дослідники відзначають, що такі проблеми зі здоров'ям як депресія швидко адаптуються до життєвих ситуацій, на відміну від діабету і хвороб серця, які розвиваються повільно, протягом тривалого періоду, і загострюються при таких важких життєвих ситуаціях, продовжуючи турбувати людину і пізніше, навіть після повторного вступу в шлюб.
Отримані результати зовсім не означають, подружжя повинні бути разом, якщо життя один з одним для них нестерпна. Але під час розлучення або після смерті чоловіка, головне, на що слід звертати увагу - це здоров'я.
Тим не менш, часто зустрічаються випадки, в яких розлучення є панацеєю.