Чи є різниця у вихованні хлопчиків і дівчат?

Багатьох батьків цікавить питання про те, чи робить вплив стать дитини на виховний процес?
Однозначну відповідь в цьому випадку дати важко.
Все ж виховання людини, особистості, пов'язано і з багатьма іншими факторами, крім його статевої приналежності.

Особистість самих батьків також має не останнє значення в цьому питанні, як і той факт, що вони повинні твердо знати, чого саме вони хочуть домогтися від свого чада в процесі виховання.
Але загального все ж досить багато, а головне, це те, що проблем вистачає і з дівчатками, і з хлопчиками.

Якщо розмова вести про виховання дівчаток, то слід враховувати ряд факторів, наприклад таких, як часта зміна настрою, а ось хлопчики більш стабільні в цьому питанні. Жіноча стать проявляє свою емоційність з самого раннього дитинства.
Також як і говорити дівчатка починають раніше, відбувається це в силу особливостей розвитку, а це теж відрізняє їх від хлопчиків, які в такому віці не демонструють своїх примх або особливих заперечень проти чого- небудь.
Всі ці нюанси пов'язані з процесом становлення особистості.

І якщо дівчинки висловлюють свої образи за допомогою уїдливих слів і образ, то у хлопчиків образа виражається в фізичному насильстві.
У своїх іграх, хлопчаків також відрізняє підвищена активність і низький рівень емпатії, що-небудь зламати або розбити для них не представляє особливих проблем, вони просто не усвідомлюють, що це погано.

Пізніше у шибеників розвиваються і вербальні навички і висловлюють вони свої бажання і емоції більш лаконічно.Серед "Мальчуковой" середовища дуже розвинене почуття суперництва, що саме по собі зовсім не погано.

Але все вищесказане відноситься до розряду стереотипів, в житті ж можна спостерігати зворотне, коли дівчатка розвиваються по "чисто чоловічому сценарієм" і навпаки.
У будь-якому вчинку вашої дитини, який викликає ваші невдоволення і роздратування, спробуйте розглянути і зворотний бік.

Якщо вас приводить в подив дитяча зайва галасливість, то це означає лише те, що ваш малюк досить активний і товариський, в майбутньому це якість може зіграти хорошу роль.
Якщо ж вас насторожує хитрість вашої дитини, який може змусити вас поміняти рішення і піти у нього на поводу, то це говорить лише про те, що у нього присутній талант дипломатії, і він здатний до конструктивного діалогу.
Але при цьому намагайтеся все ж у деяких питаннях відстоювати свою думку і не поступайтеся.

У тому, що ламаються іграшки, теж немає нічого страшного, просто дитини дуже цікавить їх пристрій.
Інтелектуальне цікавість повинна бути задоволена. Намагайтеся, в цих випадках, купувати малюкові розбираються іграшки, а більш цінні сховайте до кращих часів.

Так що ростити дітей будь-якої статі досить не просто, головне пам'ятати про те, що будь-які складнощі пов'язані не з статевими ознаками, а з характерними ознаками розвитку особистості. Намагайтеся зрозуміти і допомогти дитині і не турбуйтеся з приводу того, коли ви бачите в маленьку людину не те, чого ви очікували.